tanie strony www

Tanie strony www - czy jest jakiś haczyk?

 

Tanie strony www to zwrot, który u większości wykonawców budzi blady strach. Bo jak to możliwe, aby zrobić profesjonalną, zoptymalizowaną i responsywną stronę internetową tanio? Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jak najbardziej się z tym zgadzam. Dla klienta efektem finalnym jest "produkt" pod wskazaną domeną, można poklikać, poczytać teksty, pooglądać zdjęcia, być może wykonać pewne akcje, itd. Natomiast dla projektanta i programisty są to godziny pracy wymagającej specjalistycznej wiedzy, której nie da się nabyć w jedną noc. Jeśli klient ma być zadowolony, a strona internetowa spełniać swoją funkcję to niestety projekt strony będzie kosztował. Co jeśli jednak weźmiemy gotowe rozwiązania, okroimy funkcjonalności, zastosujemy pewne wcześniej przygotowane rzeczy i stworzymy coś prostego?

Tanie strony www są możliwe do wykonania, jeśli przyjmiemy założenie, że efektem końcowym będzie prosta strona internetowa. Bez rozbudowanych podstron, bez dodatkowych funkcjonalności, bez indywidualnych rozwiązań. Po prostu wizytówka w internecie. Wszak nie każdy klient i nie każda firma potrzebuje tego samego. W wielu branżach dla klienta najważniejsze jest zwyczajne zaistnienie w internecie. Wrzucenie oferty, być może kilku zdjęć, dane kontaktowe, lokalizacja, numer telefonu i to wszystko.

Należy również jednak mieć na uwadze to, że stworzenie choćby prostej strony wizytówkowej wymaga i tak pewnej wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia. To jest właśnie główny koszt poza czasem. Dlatego nawet maksymalnie uproszczona strona internetowa to wciąż koszt około 1000 zł. Jeśli już projektujemy stronę www to nie możemy zapomnieć o responsywności (dopasowanie do urządzeń mobilnych), dobrze jest również od razu optymalizować ją, tak aby w minimalnym stopniu zdobyła pozycje w wyszukiwarce. Warto również zastosować wszystkie gotowe rozwiązania w celu przyspieszenia strony, zabezpieczenia przed atakami hakerskimi, połączeniu z Google Analytics do monitorowania ruchu itd.

Tania strona internetowa to temat jak najbardziej możliwy, jeśli nie oczekujemy fajerwerków, a jedynie solidnie stworzonej wizytówki w internecie. I nie dajmy się nabrać na oferty za 200 zł. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi coś taniej, ale jeśli myślimy o swoim biznesie poważnie to powinniśmy racjonalnie podchodzić do tego typu ofert. Nie zawsze najniższa kwota jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli strona internetowa ma zdobywać dla nas klientów.

Prosta strona internetowa dla małej firmy już od 899 zł netto. Skontaktuj się z nami!

 

Top