Różnice między CMS a klasycznymi stronami www

6 Różnic różnice między CMS a producentami stron internetowych 

 

1. rodzaj strony internetowej.

CMS to dobre rozwiązanie dla złożonych i często aktualizowanych stron, np. blogi, portale informacyjne, media społecznościowe, a kreator sieciowy jest lepszą opcją dla małych i średnich firm, freelancerów i do prezentacji portfolio.

2. Łatwość obsługi

Zarządzanie stronami internetowymi za pomocą CMS jest znacznie trudniejsze niż za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych. Osoba bez znajomości HTML lub CSS może dodać nową podstronę lub opublikować nowy wpis na blogu w CMS, ale tylko to. Aby wprowadzić dalsze zmiany, często trzeba zainstalować i skonfigurować nowe wtyczki, a ta metoda również ma swoje ograniczenia. W przypadku edytora stron przeciętny „internauta” będzie mógł nie tylko edytować, ale także stworzyć własną stronę internetową.

3. Szybkość działania

Zmiana treści / układów w kreatorze stron jest nie tylko łatwiejsza, ale także znacznie szybsza w porównaniu z szybkością CMS. Co ważniejsze, nie musisz na bieżąco aktualizować witryny – w miarę wprowadzania zmian w kreatorze witryna jest automatycznie aktualizowana.

4. Sposób edycji strony

W przypadku CMS zmiany dokonywane są w panelu zarządzania. Z drugiej strony, twórcy stron internetowych używają metody „przeciągnij i upuść”; wszystkie wprowadzone zmiany są w czasie rzeczywistym, więc nie ma potrzeby przeglądania strony przed wyświetleniem ostatecznego wyniku.

5. Edycja szablonu

Zarówno CMS, jak i kreatory stron internetowych pozwalają nam budować naszą stronę w oparciu o szablon. Jednak w edytora znacznie łatwiej jest edytować szablony, aby wyglądały tak, jak byśmy chcieli. W ten sposób możemy uniknąć tego, że nasze witryny wyglądają podobnie do witryn konkurencyjnych.

6. Aplikacje

Aplikacje są istotnym elementem stron www, ponieważ mogą nam pomóc w rozszerzaniu funkcjonalności naszych stron, np. umożliwić zakupy online, zarezerwować rezerwację lub zaoferować vouchery. Aplikacje zewnętrzne muszą być instalowane w CMS, natomiast u nas edytorów aplikacje są integralną częścią lub zostały stworzone przez inne firmy w taki sposób, że można je wykorzystać przy tworzeniu stron internetowych.

Strony utworzone za pomocą CMS mogą nie mieć poprawnie działających aplikacji, jeśli ich nie zaktualizujemy. Aplikacje w programach do tworzenia witryn są automatycznie aktualizowane po zaktualizowaniu wersji kreatora.

One thought on “Różnice między CMS a klasycznymi stronami www

  • 28 lutego, 2021 o 7:55 pm
    Permalink

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Komentarze są wyłączone.