Jak włączyć bluetooth w laptopie

Bluetooth to funkcja, która daje możliwość przesyłania plików między urządzeniami oraz łączenia słuchawek, myszek, klawiatur i innych sprzętów w sposób bezprzewodowy. Większość laptopów posiada tę funkcję, więc jedynym pojawiającym się pytaniem jest: Jak włączyć Bluetooth w laptopie?

Laptop z systemem Windows 7 

System Windows 7 jest niezawodny, jednakże nie dostajemy już najnowszych aktualizacji związanych z tym systemem. Jeżeli ktoś posiada laptopa ze wskazanym systemem, powinien najpierw otworzyć Panel Sterowania. Następnie należy wybrać ikonkę z napisem „Urządzenia i Drukarki”. Po kliknięciu pojawi się laptop, z którego korzystamy, należy najechać na jego sygnaturę i wcisnąć prawy przycisk, do momentu pojawienia się komunikatu „Ustawienia Bluetooth”. Po zastosowaniu się do wskazówek zaznaczamy okienko zatytułowane „Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na znajdowanie tego komputera” oraz potwierdzić przyciskiem „OK”. Do sparowania z zewnętrznymi urządzeniami musimy wejść w opcję „Urządzenia i drukarki”, a następnie kliknąć komunikat „Dodaj urządzenie” 

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z systemem Windows 8.1? 

Nadal wielu użytkowników na swoich komputerach posiada system Windows 8.1. Zatem jak włączyć Bluetooth w laptopie z tym systemem? W pierwszej kolejności klikamy ikonkę Windowsa, jednocześnie przytrzymując C. Po otwarciu pasku zadań szukamy sekcji Ustawienia. Następnie w dolnej części paska klikamy „Zmień ustawienia komputera”. W ten sposób przejdziemy do „Komputer i urządzenia”, skąd wybieramy pozycję „Bluetooth”. Po wejściu we wskazaną pozycję wystarczy ustawić suwak w pozycji „Włączony”.

Laptop z systemem Windows 10

Jak włączyć Bluetooth w laptopie z systemem Windows 10, który posiada najwięcej osób? Musimy przejść do Ustawień komputera. Można to zrobić, klikając na logo Windowsa i znaleźć ikonkę Ustawień w kształcie zębatki lub wyszukać po nazwie klikając na lupę. Po wejściu w ustawienia zakładka „Bluetooth i inne urządzenia” pojawia się w sposób automatyczny.  Tak jak w Windowsie 8.1, przesuwamy suwak na pozycję „Włączony”. Do połączenia urządzeń, takich jak słuchawki, musimy nacisnąć na ikonkę „Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne”. Następnie dokonujemy wyboru spośród: Stacja dokująca, ekran bezprzewodowy lub wszystko inne. Drugą opcją sparowania jest kliknięcie „Więcej opcji Bluetooth” i odszukanie okienka zatytułowanego „Zezwalaj na odnajdywanie tego komputera”. Po zatwierdzeniu przyciskiem „Zastosuj”, a następnie „OK”, urządzenia z włączonym Bluetooth, znajdujące się w okolicy zostają odnalezione przez komputer.

Nie widzę opcji włączenia Bluetooth —  jak postępować?

Czasami, mimo usilnych prób nie jesteśmy w stanie znaleźć opcji włączania Bluetooth. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie czy posiadany przez nas model ma wbudowany Bluetooth. Mimo iż rzadko który komputer nie jest wyposażony w ten nośnik, tańsze modele mogą nie posiadać Bluetootha. Jednak, jeżeli jesteśmy pewni, że nasz model powinien posiadać taką opcję, należy wejść w Ustawienia i kliknąć ” Aktualizacje i zabezpieczenia – Rozwiązywanie problemów”. W sekcji Znajdź i rozwiąż inne problemy, wybieramy z listy Bluetooth i uruchamiamy wyszukiwarkę błędów. Jeżeli, to nie pomoże, warto wgrać najnowsze sterowniki do Bluetooth, lub odinstalować i następnie zainstalować go ponownie.