HP Spectre x360 – Recenzja

HP Spectre x360 14

         Nowy flagowiec reprezentujący ultrabooki z segmentu premium od HP jest zdecydowanie najwyższą półką laptopów z systemem Windows 10. Urządzenie posiada OLEDowy ekran o przekątnej 13,5″ z bardzo wysoką rozdzielczością 3000 x 2000. Wykończenie laptopa jest bardzo zadawalające z aluminiowym elementami o charakterystycznej dla grupy Spectre czarno – złotej lub srebrnej barwie. Całość przybiera nieco kwadratowe formy, jednak jest to zrobione ze smakiem i ogólny wygląd ultrabooka przyciąga do niego wzrok, a wizualny efekt doskonale pogłębia wspomniana już wyżej dotykowa matryca OLED. Dzięki tej technologii ekran potrafi pokazać doskonałą czerń, osiąga doskonały kontrast i nasyconą barwę. Dodatkowo laptop oferuje możliwość obrotu ekranu o 360 stopni i korzystanie z niego jak z tabletu. Wymiary laptopa to 299 x 17 x 220 mm. Waży zaledwie 1,34 kg.

Specyfikacja urządzenia

           Nowy Spectre został oparty na platformie Intel Evo, a całość specyfikacji robi dobre wrażenie:

  • procesor Intel Core i7-1165G7
  • pamięć RAM 16 GB LPDDR4, 4226 MHz
  • zintegrowany układ graficzny Intel Iris XE Graphics
  • dysk Samsung PM981a 1TB
  • Intel Wi-Fi 6 AX201
  • Bluetooth 5.1
  • 1x złącze audio słuchawkowo-mikrofonowe
  • 2x Thunderbolt 4 oraz 1x USB 3.2 typu A Gen.1
  • podświetlana klawiatura
  • w zestawie rysik HP Pen

Niskie temperatury pomimo dużej wydajności

         HP Spectre x360 14 jest urządzeniem, które jest doskonale przystosowane do korzystania z maksimum mocy obliczeniowej podzespołów, nawet jeżeli korzystamy z niego z obróconym o 360 stopni ekranem. Radiatory urządzenia są tak umiejscowione, żeby nie były zasłaniane przez podłoże lub tylną klapę ekranu. A skoro mowa o dużej wydajności…. i7 o 4 rdzeniach udźwignie niemalże wszystkie prace jakie będziemy wykonywać na laptopie a 16GB RAMu zapewni nam płynną i komfortową pracę nawet jeśli będziemy korzystać z programów do obróbki graficznej, które zajmują sporo przestrzeni operacyjnej. Przy tak dużej rozdzielczości ekranu i matrycy OLED producent nie zapomniał o dobrej baterii, która jest w stanie wytrzymać aż do 11,5 godziny w rozdzielczości HD. Jasne jest, że jeśli mocniej obciążymy procesor lub zwiększymy rozdzielczość to czas pracy na baterii spadnie, ale to i tak będzie satysfakcjonujący rezultat.

Przeznaczony do wielu zadań?

         Konfiguracja Spectre’a jak najbardziej pozwala na wykonywanie na nim wielu różnych zadań. Doskonale sobie poradzi nawet z bardziej wymagającymi zadaniami, a dzięki dobrze rozmieszczonym aż 4 głośnikom (dostrojone przez Bang & Olufsen) można z powodzeniem używać go także do obróbki audio. Dzięki obracanej o 360 stopni możemy łatwo wziąć ze sobą pracę i ją kontynuować na dotykowym ekranie posługując się załączonym w zestawie rysikiem HP Pen. Jeśli mamy ochotę się zrelaksować, możemy wygodnie obejrzeć film leżąc na łóżku również zmieniając ultrabooka w tablet za pomocą prostego gestu obracania ekranu.