Edytor stron WWW od czego zacząć ?

Edytor stron WWW od czego zacząć ?

Potrzebujesz więc własnej strony internetowej, ale nie wiesz od czego zacząć? Dzięki narzędziu do tworzenia witryn internetowych możesz stworzyć swoją witrynę bez żadnej wiedzy informatycznej. Po prostu wybierz elementy, które chcesz umieścić na swojej stronie i przeciągnij je tam, gdzie chcesz. Teoretycznie tak powinny działać kreatory stron internetowych, ale nie wszystkie narzędzia do tworzenia witryn są tak łatwe w użyciu. Masz problem z wyborem odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule opisano najpopularniejsze narzędzia do tworzenia stron internetowych zarówno do użytku bezpłatnego, jak i premium. Przedstawia specyfikę, zalety i wady każdego z nich, abyś mógł wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom, potrzebom Twojej firmy lub potrzebom klientów.

Co to jest narzędzie do tworzenia witryn WWW?

Zacznijmy od podstaw, najpierw określając cel twórców witryn. Cel jest prosty – zapewnić Ci narzędzia, które pomogą Ci łatwo i szybko stworzyć własną stronę internetową, bez znajomości języka programowania lub innych specyfiki IT. Powinien pomóc ci samodzielnie stworzyć własną stronę internetową; dla każdego, kto ma podstawową wiedzę na temat obsługi komputera. Jednocześnie jest przeznaczony dla profesjonalnych twórców stron internetowych, którzy mogą samodzielnie dodawać fragmenty kodu.

Cel twórców stron internetowych? Szybko i łatwo stwórz prostą stronę internetową i ułatw jej edycję.

Twórcy witryn zasadniczo nie powinni wymagać od swoich użytkowników znajomości HTML, CSS, PHP lub JavaScript. Większość tworzenia i edycji odbywa się metodą „ przeciągnij i upuść ” – po prostu wybierz element, który chcesz wstawić na swoją stronę i użyj myszy / kursora komputera, aby przeciągnąć go tam, gdzie chcesz, czy to do sekcji strony, zdjęcie / obraz lub tekst. Redaktorzy powinni działać zgodnie z zasadą WYSIWYG – otrzymujesz to, co widzisz.

Zasada ta jest zaletą dla twórców witryn – wszystkie elementy widoczne na stronie są widoczne podczas edycji, a wszelkie wprowadzane zmiany są w czasie rzeczywistym. Chcesz zmienić kolory, czcionkę tekstu i układ, ale nie masz pewności co do efektu końcowego? Dostosuj zmiany w edytorze, wyświetl podgląd zmian, a następnie zdecyduj, czy chcesz zapisać wprowadzone zmiany.

Z dobrym narzędziem do tworzenia stron WWW możesz być pewien, że efekt końcowy będzie wyglądał dokładnie tak, jak zaplanowałeś w edytorze. Nie musisz nikomu wyjaśniać, jakie zmiany należy wprowadzić ani jak powinna wyglądać Twoja strona – możesz sam sprawdzić, czy Twoja strona wygląda dokładnie tak, jak ją zaprojektowałeś.

Programista stron internetowych offline

to programy, które musisz pobrać na swój komputer. Strony utworzone w takich programach mogą być publikowane pod adresem oraz w dowolnej usłudze hostingowej.

Kreator stron internetowych

to platformy witryn internetowych, które umożliwiają tworzenie własnej witryny internetowej pod określonym adresem www. Nie musisz niczego pobierać; po prostu zarejestruj się online, zweryfikuj swój adres e-mail i możesz zalogować się na swoje konto, aby rozpocząć tworzenie swojej witryny internetowej. Możesz użyć dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, aby zalogować się na swoje konto, gdzie możesz edytować swoją stronę w miejscu, w którym skończyłeś na innym urządzeniu.

CMS vs. kreator stron internetowych

Zanim omówimy, co jest lepsze, opiszmy, co je łączy. CMS (Content Management Systems) i twórcy stron pomagają nam publikować nowe informacje na stronie. Oba umożliwiają do pewnego stopnia edycję stron osobom, które nie mają wiedzy informatycznej. Więc jakie są różnice?
CMS to system wspomagający funkcjonowanie serwisu. Jak sugeruje pełna nazwa, jego głównym celem jest zarządzanie zawartością strony, a nie tworzenie stron internetowych, takich jak twórcy stron internetowych, które służą do tworzenia witryn od A do Z.

One thought on “Edytor stron WWW od czego zacząć ?

Komentarze są wyłączone.