Dołeczki Wenus – co powinieneś wiedzieć

Ludzie mają tę samą podstawową budowę ciała, ale różnią się między sobą pewnymi cechami, takimi jak przyczepione płatki uszu.

Niektóre z tych rzeczy są uważane za atrakcyjne, podczas gdy większość wolałaby obejść się bez innych. Poniżej przedstawiono dołeczki na plecach, które znajdują się głównie w dolnej części pleców kobiet i dlatego są również nazywane dołeczkami Wenus. Wiele mówią o człowieku i jego zdrowiu. Oto 10 faktów na temat wgłębień w dolnej części pleców.

1. Znaki piękna

Wiele osób uważa, że ​​dołeczki są słodkie i piękne, ale są one szczególnie popularne na plecach. Ich imię pochodzi od rzymskiej bogini piękna Wenus, co podkreśla ich status ideału piękna.


2. Mają je nie tylko kobiety

Pożądane wgłębienia na plecach najczęściej występują u kobiet, ale niektórzy mężczyźni też je mają, nawet jeśli jest ich tylko kilka.

3. Dziedziczenie genetyczne

Wgłębienia na plecach mogą być genetycznie dziedziczone od rodziców do ich dzieci, a także od dziadków do wnuków.

4. Naukowe wyjaśnienie

Naukowo używanym terminem technicznym określającym dołeczki Wenus jest „wgłębienie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa lędźwiowego”, ale jak to często bywa, dla uproszczenia, w życiu codziennym określa się je mianem dołków. Znajdują się nieco powyżej stawów krzyżowo-biodrowych i są utworzone przez krótki pasek, który można znaleźć między skórą a kręgosłupem.

5. Nie są wadą rozwojową

Nie każdy ma wgłębienia na Wenus, ale nie są to deformacje ani wady rozwojowe i nie są spowodowane żadnymi problemami z kręgosłupem ani chorobami.

6. Są oznaką lepszego krążenia krwi
Osoby z dołeczkami na plecach mają lepsze krążenie krwi w dotkniętym obszarze, a także w pozostałej części ciała.

7. punkt kulminacyjny

Kobiety z dołeczkami na plecach są często bardziej zadowolone z seksu, ponieważ łatwiej im przeżywać orgazm. Wynika to głównie z ustawienia miednicy i więzadeł. Jednak lepsze krążenie krwi w tym obszarze również odgrywa ważną rolę.

8. Są oznaką dobrego zdrowia

Istnieje związek między własnym procentem tłuszczu a dobrym stanem zdrowia, gdy widzisz dołeczki na plecach. W przypadku mężczyzn (w wieku 20-40 lat) dobry procent tłuszczu wynosi od 8 do 19%. U kobiet wynosi 21-31%. Uważa się, że ten sam obszar jest wystarczająco dobry, aby widoczne były dołeczki z tyłu. Więc jeśli nadal masz wżery, rozwiązaniem może być utrata wagi.

9. Można je modelować

Niestety nie ma sposobu, aby je zdobyć, jeśli nie jesteś genetycznie uzdolniony. Osoby, które chcą samodzielnie modelować, mogą pomóc w ćwiczeniach koncentrujących się na biodrach i miednicy.

10. Ćwiczenia

Ćwiczenia, które pomogą Ci poprawić i wyrzeźbić wgłębienia w plecach, obejmują mostek biodrowy i uchwyt Supermana.