Czy to inwazja karaluchów ?!

Wykryj inwazję karaluchów

Gdy rano zobaczysz karaluchy śmigające po blacie lub pod listwą przypodłogową, jest już za późno. Ponieważ podobnie jak szczury czy myszy, szkodniki można zwykle zobaczyć tylko wtedy, gdy plaga jest już bardzo silna. Na każdego widocznego karalucha przypada zwykle 200 ukrytych zwierząt. Inwazję karaluchów można rozpoznać po następujących oznakach, jeszcze zanim zauważy się paskudne pełzacze:

Typowy zapach: zwierzęta wydzielają feromony, które odbieramy jako stęchły, słodki zapach. Im silniejsza inwazja, tym silniejszy zapach.
Odchody karaluchów: Odchody karaluchów mają około 1 mm długości i można je łatwo pomylić z kawą w proszku. Często można je postrzegać jako wydłużone ścieżki na płaskich powierzchniach lub na ścianach.


Pozostałości po pierzeniu: karaluchy linieją do 8 razy w trakcie swojego rozwoju. Wylinki często znajdują się w pobliżu gniazd.
Opakowania z jajami: samice noszą na swoich ciałach tak zwane „paczki z jajami”, które zawierają do 50 jaj. Pozostałości kokonów można również znaleźć w pobliżu gniazd.


Uszkodzenia spowodowane jedzeniem: karaluchy są wszystkożerne i przegryzają wszystkie materiały opakowaniowe (plastik, karton itp.), Aby dostać się na swoją ucztę.
Gdzie ukrywa się robactwo?
Niebezpieczne pełzacze są mistrzami w ukrywaniu się. Gdy tylko zapali się światło, karaluch chowa się pod szafkami i za nimi, w pęknięciach i szczelinach w murze, pod listwą przypodłogową, za obrazami i lustrami lub w rynnie. Najlepiej czują się tam, gdzie jest ciepło i wilgotno. Ciepłe miejsca o dużej wilgotności to nie tylko kryjówka dla groźnych owadów, ale także idealne miejsce do rozrodu. W optymalnych warunkach pojedyncze jajo staje się nowym, dojrzałym płciowo karaluchem w ciągu dobrych 100 dni, który natychmiast zaczyna się rozmnażać.


Co mówi zarządzenie miasta Wiednia dotyczące karaluchów?
Dobrze przeczytałeś: Wiedeń ma przepisy dotyczące karaluchów! Ponieważ zagrożenie dla zdrowia, jakie stwarzają karaluchy jest tak duże, właściciel lub zarządca nieruchomości musi zostać niezwłocznie poinformowany o wszelkich obserwacjach w Wiedniu. Właściciel z kolei zobowiązany jest do podjęcia działań przeciwko zwierzętom przy pomocy profesjonalnego kontrolera szkodników. Jeśli nie zastosuje się do tego żądania, odpowiedni sędzia zarządza w jego imieniu zwalczanie szkodników, a właściciel musi zapłacić za ten wysiłek. Naruszenia będą skutkowały grzywną.

Walcz z karaluchami


Niewygodna prawda jest taka, że ​​kontrola karaluchów ZAWSZE należy do profesjonalistów. Kiedy czołgasz się po kuchni ze sprayem na owady i pułapką na karaluchy i próbujesz położyć kres małym szkodnikom, rozmnażanie trwa szybko za szafkami i listwami przypodłogowymi. Pestycydy DIY kosztują tylko cenny czas. Lepkiej pułapki można użyć tylko do określenia stopnia infekcji. A spraye na owady zwykle nie docierają nawet do stawów, pęknięć i zagłębień, w których osiedliło się robactwo.

Ponadto zarówno same karaluchy, jak i ich opakowania z jajami są niezwykle wytrzymałe i odporne na prawie wszystkie dostępne bez recepty trucizny. Nawiasem mówiąc, deptanie karaluchów może jeszcze bardziej pogorszyć problem: jeśli złapałeś karalucha z opakowaniem jajek, jajka przyczepią się do twoich butów i rozłożysz je po całym mieszkaniu.


Jak pozbyć się karaluchów?


W przypadku inwazji karaluchów w budynku mieszkalnym należy poinformować o tym wynajmującego lub zarządcę. Właściciel jest zobowiązany do wynajęcia eksterminatora. To sprawdza intensywność porażenia i wybiera najlepszą metodę zwalczania. Tak zwany „zabieg żelowy na karaluchy” jest jedną z najskuteczniejszych metod. Żel karaluchowy to niezwykle agresywna trucizna pokarmowa, która zabija karalucha w ciągu jednego dnia i absolutnie NIE należy go do laików. Pełne czyszczenie trwa zwykle od dwóch do trzech tygodni. Jednak ponowne użycie może być konieczne, jeśli niektóre opakowania jajek przetrwały użycie trucizny.

Poprzedni artykuł : Część pierwsza

One thought on “Czy to inwazja karaluchów ?!

Komentarze są wyłączone.