cena strony internetowej

 

Cena strony internetowej


Cena strony internetowej zależy od wielu czynników. Podstawowa wersja strony typu one page z gotowymi materiałami to koszt około 900-1000 zł netto. Dodatkowe podstrony, funkcjonalności, napisanie tekstów, indywidualnie zaprojektowany layout itp wpływają na zwiększenie ceny. Wówczas cena strony internetowej może wynieść 1500-2000 zł netto, a nawet 3000-5000 zł netto. W jaki sposób oszacować ile będzie kosztowała nasza strona?

Przede wszystkim przez przesłaniem zapytania do agencji lub firmy zajmującej się projektowaniem stron www warto odpowiedzieć sobie na takie pytanie. Jaki jest cel mojej strony internetowej? Co ma użytkownik strony otrzymać, gdy na nią wejdzie, do jakich działań chcę go skłonić, jakie informacje przekazać. Czy mogę wykorzystać stronę bezpośrednio do osiągnięcia danej korzyści? Jaki jest punkt styczności, granica między którą użytkownik staje się klientem i gdzie takie miejsce jest na mojej stronie? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znacznie ułatwią określenie funkcji, jaką ma pełnić strona internetowa.

Jeśli klient wchodzi tylko po to, aby dowiedzieć się gdzie jest lokalizacja na mapie firmy, w jakich godzinach może przyjechać lub pod jaki numer zadzwonić to jest to wskazówka przy tworzeniu strony www. Wtedy należy tak zaprojektować witrynę, aby maksymalnie uprościć dotarcie klienta do wszystkich tych informacji. Jeśli nic więcej ważnego na naszej stronie nie chcemy przekazać to już wiemy, że taka strona będzie dosyć tania.

W przypadku gdy pełna oferta firmy w odpowiedniej formie to najważniejszy punkt strony, to należy spodziewać się nieco większych kosztów. Cena strony internetowej wówczas wyniesie co najmniej 1,5 razy więcej niż w opisywanym przypadku wyżej. Każda dodatkowa podstrona, każde układanie tekstu, grafik, contentu, optymalizacja – wszystko to wpływa na czas, a zatem na cenę. Gdy dojdą jeszcze kolejne funkcje, wersje językowej, wtyczki, pisanie treści, robienie/wybieranie zdjęć, przerabianie grafik to może nam się nazbierać dosyć sporo rzeczy, przez które cena strony internetowej pójdzie do góry.

Pełny tekst pod tym linkiem. 

Realizacje stron internetowych.

 

Szkolenie Facebook Siedlce

 

Top