Bateria wannowa stojąca – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Bateria wannowa stojąca – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Nad dopasowaniem odpowiedniej baterii do wanny zastanawia się wiele osób. W tej kategorii odnaleźć można wiele modnych i praktycznych rozwiązań. Należą do nich między innymi wannowe baterie stojące. Choć kojarzone są przede wszystkim z luksusowymi salonami kąpielowymi, mogą sprawdzić się w wielu modnych wnętrzach. Co warto wiedzieć o tych elementach i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Zalety stojących baterii wannowych

Elementy z tej kategorii stanowią doskonałe rozwiązanie do łazienek, w których umieszczane są wolnostojące wanny. Tego typu baterie posiadają bowiem dość dużą wysokość i montowane są na podłodze. W związku z tym, wyeksponowana jest nie tylko wylewka, ale też reszta konstrukcji. Takie rozwiązanie pozostawia wiele możliwości związanych z aranżacją i nawiązaniem do wybranego stylu wnętrzarskiego. Baterie mogą posiadać różne barwy i kształty. Dzięki odpowiednim zdobieniom, dopasują się do aktualnych trendów aranżacyjnych. Wyjątkowe walory estetyczne zaliczane są do głównych zalet produktów z tej grupy. Wraz z dopasowanymi wannami wolnostojącymi, podkreślą charakter najmodniejszych stylów wnętrzarskich. Warto wiedzieć, że wysokiej jakości modele mogą być też zaopatrzone w wiele korzystnych funkcji. Osoby, w których domach często zmienia się temperatura wody, mogą zdecydować się na termostat. Poszukując ekonomicznych rozwiązań, warto wybrać baterię z perlatorem.

W jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej?

Przedmioty z tej kategorii są chętnie umieszczane w wyjątkowo modnych i szykownych łazienkach. Każda bateria wannowa stojąca podkreśli szczególny charakter łazienki urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami. Zaleca się jednak przemyśleć dobór odpowiedniego modelu. Klasyczne, chromowane egzemplarze mogą być korzystnym rozwiązaniem w większości wnętrz. Ważny jest tutaj ich kształt. Kanciaste krany i proste konstrukcje doskonale sprawdzą się w przestrzeniach nowoczesnych. Zaokrąglone akcesoria jednouchwytowe będą dobrym rozwiązaniem w klasycznej łazience.

Możliwe jest również odnalezienie baterii w innych kolorach. Czarne i złote egzemplarze będą trafionym wyborem do salonów kąpielowych w stylu glamour. W łazience retro doskonale sprawdzi się mosiężny, dwuuchwytowy model z przekręcanymi kurkami. Matowa bateria w czarnym kolorze to korzystna opcja we wnętrzach minimalistycznych i industrialnych. Elementy wyposażenia z tej kategorii są dobrym rozwiązaniem do różnych łazienek. Przemyślany wybór umożliwi dopasowanie akcesorium do modnego i funkcjonalnego wnętrza.